Znamy wygląd nowego Forda Mustanga!

W dniu wczorajszym odbyła się oficjalna prezentacja kolejnej generacji Forda Mustanga. Auto nie odbiega wyglądem w porównaniu do wersji znanych z ostatnich wycieków i naprawdę… może się podobać.

Dokładnie o godzinie 13 rozpoczęła się prezentacja najnowszego Forda Mustanga. Po raz pierwszy w historii tego legendarnego już modelu Mustang będzie dostępny w sprzedaży także na Starym Kontynencie. Wielka gala przygotowana w Barcelonie stanowiła część ogólnoświatowej imprezy motoryzacyjnej, która odbywała się pod hasłem „Go Further”. Oprócz Barcelony także Nowy Jork, Los Angeles, Szanghaj, Sydney oraz w głównej siedzibie Forda w Dearborn.

Nowy Ford Mustang mierzy niespełna 4,8 metra długości i sprzedawany będzie w dwóch wersjach nadwoziowych – hatchback i kabriolet. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to początkowo do wyboru otrzymamy dwa benzynowe silniki. Pierwszy z nich z serii EcoBoost o pojemności 2,3 litra generuje 309 KM, a moment obrotowy to 407 Nm. Druga propozycja jest dla osób, które nastawione są na dodatkowe porcje emocji. W tym przypadku mowa o słynnym silniku Ti-VCT, który ma ułożone 8 cylindrów. Pojemność tej jednostki napędowej to 5 litrów, która przekłada się na aż 426 KM mocy. Oba silniki mogą współpracować z sześcioprzekładniowymi skrzyniami biegów – automatyczną oraz manualną.

Dodano: 6 grudnia 2013
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *