Nowy SUV od Forda nadchodzi

Ford kontynuuje szereg spotkań z cyklu „Go Further”, a podczas ostatniego z nich, które odbyło się w Barcelonie po raz pierwszy zaprezentowano SUV-a o nazwie Edge.

Koncepcyjną wersję modelu mieliśmy już okazję podziwiać podczas zakończonego niedawno Salonu Samochodowego w Los Angeles. Tym razem prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z wersją, która trafi do seryjnej produkcji, gdyż samochód ten jest doskonale znany na rynku północnoamerykańskim. Obecnie planowana jest ekspansja tego modelu na rynki międzynarodowe, co oznacza, że w najbliższej przyszłości będzie on dostępny w Europie.

Przedstawiciele Forda nie ukrywają, że wiążą ogromne nadzieje wraz z wprowadzeniem Edge’a na rynek europejski. Udowadniają to na przykładzie danych sprzedażowych, z których wynika, że niespełna 70% nabywców Forda S-Max decyduje się na zakup auta w najbogatszej wersji wyposażeniowej. Ponadto europejski rynek SUV-ów nieustannie rozrasta się, a według prognoz Forda do 2018 roku rozrośnie się o kolejne 22%.

Ford Edge nie stanowi wyłącznie nowych trendów stylistycznych dla amerykańskiej marki, ale ma stanowić prawdziwe centrum technologiczne. Wiele z tych zastosowań już za niedługo trafi do seryjnej produkcji pozostałych modeli Forda. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest system automatycznego parkowania obsługiwany z poziomu pilota. O kompletnym wyposażeniu samochodu dowiemy się już w przyszłym roku, zapewne tuż przed premierą Forda Edge’a.

Dodano: 20 grudnia 2013
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *