Nowy prezes Forda już od lipca

Od 1-go lipca br. Ford będzie miał nowego prezesa. Zostanie nim Mark Fields – dotychczasowy dyrektor zarządzający koncernu, który od dłuższego czasu był przygotowywany na objęcie tego stanowiska.

Data zmiany sterów w koncernie Forda nastąpiła wcześniej niż to planowano. Nie zmienia to jednak sytuacji, że wszystko odbyło się z podręcznikową dokładnością. Mark Fields – nowy prezes Forda zastąpi na tym stanowisku Allana Mullay’a, któremu przypisuje się wyciągnięcie amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego z tarapatów, w jakie wpadł Ford poprzez kryzys finansowy. Mullay’owi udało się przeprowadzić szereg reform, które sprawiły, że amerykański producent samochodów zaczął sam na siebie zarabiać.

Jednak jak wynika z historii również Mark Fields może pochwalić się sporymi zasługami dla Forda. W 2000 roku objął stanowisko prezesa Mazdy (Ford wówczas miał pakiet kontrolny akcji japońskiego producenta) i udało mu się wyprowadzić ją na prostą, następnie zasiadł na stanowisku szefa amerykańskiego działu Forda.

Decyzja o tym, że Allan Mullay opuści stery Forda zapadła już jesienią poprzedniego roku. O tym, że wszystko jest pod kontrolą można było wnioskować po wypowiedziach byłego prezesa Forda, który za każdym razem podkreślał, że jego następca jest w pełni przygotowany do zarządzania całym koncernem.

Dodano: 2 maja 2014
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Nowy prezes Forda już od lipca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *