Nowy Ford Mondeo trafia do Europy

Nowy Ford Mondeo zadebiutował na rynku przeszło dwa lata temu, jednak nadal kierowcy nie mogą go kupić na rynku europejskim. Według producenta ma to się zmienić w październiku, gdyż właśnie wtedy Mondeo zadebiutuje oficjalnie w Europie.

Ford Mondeo ma trafić na rynek europejski wraz z ekologiczną jednostką napędową EcoBoost o pojemności 1-litra. Oprócz tego amerykański samochód będzie można nabyć z nieco mocniejszymi silnikami m.in. 1,6 litra oraz 2,0 litra dla jednostki TDCi, a dostępna będzie także wersja hybrydowa, która łączyć będzie 2-litrowy silnik benzynowy wraz z silnikiem elektrycznym wykorzystującym energię akumulatora litowo-jonowego o łącznej mocy 1,4 kWh.

Do Europy Ford Mondeo przywędruje wraz z kilkoma wersjami nadwoziowymi – sedan, hatchback oraz kombi, natomiast jeżeli chodzi o wersje wyposażeniowe to kierowcy do wyboru otrzymają wersje Trend oraz Titanium, a w przyszłym roku do wersji wyposażeniowych dołączy także dwie kolejne nazwane jako Ambiente oraz Buisness Edition. Według zapewnień producenta najnowsze Mondeo ma być jeszcze tańsze od aktualnie sprzedawanej wersji.

Dodano: 13 sierpnia 2014
Liczba komentarzy: 2

2 thoughts on “Nowy Ford Mondeo trafia do Europy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *