Nadchodzi premiera nowego Forda C-MAX

Już podczas nadchodzących Targów Motoryzacyjnych w Paryżu odbędzie się oficjalna premiera nowego, odświeżonego Forda C-MAX. Czym będzie charakteryzowało się najnowsze auto Forda?

O dziwo, zmiany powiązane z faceliftingiem nowego Forda C-MAX są większe, niż można było się tego spodziewać. Już pierwszy rzut oka na oficjalne zdjęcia auta sprawiają, że widać spore różnice w porównaniu do pierwotnej wersji. Główne zmiany dotyczą grilla pojazdu, który znacząco przybrał na rozmiarach, podobnie jak i zderzak, a także zmienione przednie reflektory. Z tyłu auta również także modyfikacjom uległy światła oraz zderzak. Całość wygląda na mocno odświeżoną, co sprawia, że nowy Ford C-MAX będzie konkurencyjny dla współcześnie produkowanych samochodów.

Zmiany nie kończą się wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym samochodu – sporych innowacji doczekaliśmy się także wewnątrz. Tu samochód wygląda bardziej elegancko, przede wszystkim dzięki zabiegowi zmniejszenia ilości przycisków na kokpicie kierowcy, gdzie w zamian zainstalowany został sporych rozmiarów, 8-calowy ekran dotykowy.

Odświeżony Ford C-MAX dostanie także nowe jednostki napędowe. Klienci, którzy będą chcieli zakupić ten samochód otrzymają teraz do wyboru 5 silników – 4 benzynowe i jednego diesla. Podstawowy motor stanowić będzie silnik o pojemności 1.0 EcoBoost o mocy 100 lub 120 KM. Dla fanów mocniejszych jednostek napędowych przygotowano silniki 1.5 EcoBoost generujące odpowiednio 150 lub 180 KM mocy. Dla miłośników diesli przygotowano wyłącznie jedną ofertę – jednostkę napędową 1.5 TDCI 120 KM.

Nowy Ford C-MAX zadebiutuje już podczas nadchodzących wielkimi krokami Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, które rozpoczną się na początku października. Samochód do salonów ma trafić początkiem 2015 roku.

Dodano: 15 września 2014
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *