Ford przygotuje nowe auto elektryczne?

Amerykański koncern prowadzi intensywne prace nad przygotowaniem samochodu elektrycznego – tak wynika z nieoficjalnych informacji podawanych przez zagraniczne magazyny dziennikarskie. Ford ma skoncentrować się na maksymalnym zasięgu takiego pojazdu, który przekraczałby co najmniej 300 kilometrów.

Co prawda, nie są to oficjalne informacje, a sam producent nie zamierza ich komentować, ale temat nowego, elektrycznego Forda przewija się w Internecie od kilku dobrych miesięcy. Z ostatnich plotek wynika, że amerykańska firma pozazdrościła sukcesu jaki odnosi marka Tesla i również zamierza wprowadzić na rynek niewielki, model miejski, który będzie wykorzystywać silnik elektryczny, a jego maksymalny zasięg przekroczy co najmniej 300 kilometrów. To właśnie niewielkie zasięgi, nieprzekraczające niekiedy nawet 100 kilometrów stanowią aktualnie największą bolączkę aut elektrycznych – działania Forda mogłyby więc przynieść amerykańskiemu koncernowi ogromny sukces. Jeżeli informacje te potwierdzą się, będzie oznaczać to, że Amerykanie uczą się na błędach. Przypomnijmy, że Ford posiada już w swojej gamie samochód elektryczny – mowa o modelu Focus Electric, który nie odniósł sukcesu rynkowego, głównie poprzez niewielki zasięg, wynoszący zaledwie 110 km.

Elektryczny samochód Forda mógłby trafić na rynek już w 2017 roku. Auto swoimi rozmiarami dostosowane byłoby do jazdy miejskiej, przez co spekuluje się, że mogłoby stanowić bezpośrednią konkurencję dla Tesli Model 3. Nieoficjalnie mówi się, że premiera nowego, elektrycznego pojazdu od Forda miałaby nastąpić już podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles, który rozpocznie się jesienią bieżącego roku.

Dodano: 12 marca 2015
Liczba komentarzy: 2

2 thoughts on “Ford przygotuje nowe auto elektryczne?

  1. Parkmod

    Jeżeli kiedyś uda się uzyskać duże zasięgi i krótkie ładowanie baterii w samochodach elektrycznych to myślę, że będzie to koniec motoryzacji spalinowej. Póki co benzynka/diesel najlepsze 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *