Ford przygotuje konkurenta dla Toyoty Prius?

Amerykański koncern Forda zamierza podbić rodzimy rynek samochodów hybrydowych tworząc własne auto. Przypomnijmy, że to właśnie w Stanach Zjednoczonych pojazdy hybrydowe i elektryczne sprzedają się najlepiej – świadczą o tym wyniki Chevroleta Volta oraz Toyoty Prius.

Flagowa hybryda Forda ma zostać zaprezentowana najpóźniej w 2018 roku. Będzie to pierwszy pojazd z tego typu napędem, oferowany przez Forda na lokalnym rynku. Trzeba przyznać, że Amerykanie dość późno zauważyli ogromny potencjał w samochodach hybrydowych, ponieważ obecnie na rynku w USA można zakupić trzecią już generację Toyoty Prius. Hybrydowy Ford trafi do sprzedaży w 2019 roku, czyli po 21 latach od debiutu pierwszego Priusa.

Hybrydowa propozycja Forda ma zostać stworzona w oparciu o nową platformę C2, na podstawie której zostanie stworzony nowy Focus oraz model Escape. Informacji tych nie potwierdza póki co rzecznik prasowy Forda, który nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi na ten temat. Wiadomo jednak, że amerykański koncern ma ogromny potencjał, aby obok Toyoty znaleźć się w czołówce najchętniej sprzedawanych aut hybrydowych na rynku w Stanach Zjednoczonych.

Dodano: 25 sierpnia 2014
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *