Ford powraca do wyścigu Le Mans

Amerykański koncern motoryzacyjny oficjalnie potwierdził, że wraz z premierą specjalnie przygotowanego modelu GT ma zamiar powrócić do niezwykle prestiżowej serii wyścigów Le Mans.

Samochody Forda niemal od początku istnienia koncernu nieprzerwanie towarzyszyły najbardziej prestiżowym seriom wyścigów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że wraz z premierą nowego modelu GT, amerykański koncern zadecydował o powrocie do najbardziej prestiżowych wyścigów świata, jakimi przez wielu znawców świata motoryzacji okrzyknięty jest wyścig Le Mans 24.

Specjalnie przygotowany na te potrzeby Ford GT ma włączyć się do rywalizacji od przyszłego roku. Pojazd ten trafi do klasy Le Mans GT Endurance, która przeznaczona jest dla w pełni profesjonalnych zespołów oraz kierowców.
Wiele osób twierdzi, że data powrotu Forda do serii wyścigów Le Mans nie jest przypadkowa. W przyszłym roku minie dokładnie 50 lat od pierwszego triumfu amerykańskiego koncernu w tych wyścigach. Oprócz tego, Ford zwyciężał w wyścigach Le Mans także w trzech kolejnych latach – 1967 r., 1968 r. oraz 1969 r.

Ford GT zostanie specjalnie przygotowany do startów w wyścigu Le Mans. Wg inżynierów grupy Ford Performance, auto otrzyma liczny pakiet dodatków, co umożliwi przewagę nad rywalami. Samochód ma być wyposażony w silnik EcoBoost V6 o pojemności 3,5 litra, co ma przełożyć się na doskonałe osiągi.

Dodano: 20 czerwca 2015
Liczba komentarzy: 3

3 thoughts on “Ford powraca do wyścigu Le Mans

  1. fabio

    Bardzo fajnie, brakowało mi forda w tych wyścigach, byli naprawdę całkiem nieźli… może teraz też pokażą na co ich stać i będą wygrywać, tak jak kilkanaście lat temu? Całkiem prawdopodobne jak dla mnie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *