Ford notuje zyski sprzedażowe w Europie

Lipiec jest kolejnym udanym miesiącem dla amerykańskiego koncernu, jeżeli chodzi o sprzedaż aut na Starym Kontynencie. Tylko w lipcu w Europie zarejestrowano ponad 100 tys. nowych pojazdów, co stanowi wzrost rzędu przeszło 5% względem analogicznego miesiąca w minionym roku.

Do raportu wykorzystano dane z ponad 20 największych europejskich rynków. Oprócz udanego lipca, jeszcze lepiej prezentują się dane sprzedażowe Forda jeżeli chodzi o pierwsze 7 miesięcy 2015 roku, podczas których zarejestrowano łącznie ponad 700 tys. nowych aut marki, co przekłada się na wzrost rzędu niespełna 10%.

Tak dobre wyniki sprzedażowe, amerykański koncern zawdzięcza głównie sprzedaży flotowej, ale także w dużym stopniu sprzedaży detalicznej. Wspomniane formy stanowią aż 77% całej sprzedaży aut osobowych Forda na Starym Kontynencie. Jeżeli chodzi o poszczególne modele, to zdecydowanie dobrym rozwiązaniem było rozszerzenie oferty Forda o kolejne samochody. Dobrym poziomem sprzedaży cieszy się nowy Ford Mustang, który po raz pierwszy w historii trafił do oficjalnej sprzedaży w Europie. Do tej pory, na Starym Kontynencie samochód ten znalazł przeszło 7,4 tysiąca nabywców. Sporym wzrostem sprzedaży cieszy się także nowy Ford Mondeo – samochód ten notuje absolutnie rekordowy wynik, gdyż znalazł on o ponad 70% więcej nabywców w zestawieniu z analogicznym okresem minionego roku.

Dodano: 30 sierpnia 2015
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *