Ford Mustang obchodzi 50. urodziny

Jeden z najsłynniejszych amerykańskich samochodów obchodzi swoje 50. urodziny. Z tej okazji amerykański koncern zamierza wypuścić specjalną edycję limitowaną Forda Mustanga.

Ford Mustang 50 Year Limited Edition to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników marki oraz kolekcjonerów. Amerykański koncern zapowiedział już, że wyprodukuje zaledwie 1964 egzemplarze tego modelu. Liczba ta naturalnie nie jest przypadkowa, gdyż właśnie w 1964 roku Ford zaprezentował pierwszego, a z perspektywy lat najbardziej kultowego Mustanga.

Wg magazynu Car Magazine auto powstanie w dwóch wersjach kolorystycznych – Wimbledon White oraz Kona Blue. Samochód będzie wyposażony w silnik V8 o pojemności 5 litrów i mocy 420 KM. To dobra wiadomość dla miłośników amerykańskich samochodów, którzy wraz z panującą modą na downsizing obawiali się niewystarczającego silnika w Mustangu.

Pierwszy Mustang w historii amerykańskiego koncernu został zaprezentowany w 1964 roku. Natomiast pierwszy egzemplarz trafił do kapitana Stanley’a Tuckera i był w kolorze białym. To właśnie Mustang zapoczątkował powstanie nowej klasy w motoryzacji, która została nazwana jako „pony car”. Od tego momentu wiele samochodów sportowych nazywanych jest właśnie kucykami.

Dodano: 18 kwietnia 2014
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *