Ford Mustang najpopularniejszy na świecie

Ford Mustang może oficjalnie pochwalić się mianem najpopularniejszego samochodu sportowego na świecie. Potwierdzają to wyniki sprzedaży samochodu, także w Europie.

Nie da się ukryć, że to właśnie europejska premiera Forda Mustanga sprawiła, że ten legendarny, amerykański samochód wrócił na szczyt list sprzedażowych w segmencie samochodów sportowych. W poprzednim miesiącu, na całym świecie sprzedano przeszło 780 nowych egzemplarzy Forda Mustanga, co stanowi doskonały rezultat.

Rekordowy marzec nie jest odosobnionym sukcesem amerykańskiego koncernu. Ford Mustang w poprzednim roku sprzedał się w ilości 140 tys. egzemplarzy (110 tys. w wersji bazowej, a także 30 tys. kabrioletów). Jest to wyśmienity wynik, biorąc pod uwagę fakt, iż do tej pory żadnemu z producentów samochodów dla tego segmentu nie udało się przekroczyć magicznej bariery 100 tys. sprzedanych modeli sportowych w skali roku.

Ford Mustang największą popularnością cieszy się na rynku chińskim oraz w Wielkiej Brytanii.

Dodano: 30 kwietnia 2016
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Ford Mustang najpopularniejszy na świecie

  1. martin

    W ogóle nie dziwi mnie popularność tego modelu. Przecież od czasów jego wprowadzenia był legendą. Dziwi mnie tylko to na jakich rynkach jest najbardziej popularny. Na rynku Chińskim? Gdy myślę o ich ulicach nie wyobrażam sobie tam dziesiątek Mustangów przejeżdżających przez skrzyżowania ;). Człowiek uczy się czegoś każdego dnia.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *