Ford Mustang liderem sprzedaży w swoim segmencie

Amerykański Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy świata – tak wynika z oficjalnego raportu sprzedażowego opublikowanego niedawno przez Forda.

Wiele osób zainteresowanych segmentem samochodów sportowych z niecierpliwością wyczekiwało oficjalnego raportu sprzedażowego dla flagowego auta amerykańskiego koncernu – Forda Mustanga. Otwarcie przypuszczano, iż wyniki sprzedażowe Mustanga będą bardzo dobre (głównie dzięki premierze najnowszej odsłony auta w Europie), ale nie wiedziano na jaki poziom wskoczy amerykański koncern dzięki tej odważnej i przełomowej dla motoryzacji na Starym Kontynencie decyzji.

Jak prezentują się te wyniki? Tylko w 2016 roku nowego Forda Mustanga zamówiło ponad 150 tys. kierowców na całym świecie. Co ciekawe, niemal 1/3 tej sprzedaży wygenerowana została poza rynkiem amerykańskim – poza Ameryką Północną nowego Mustanga zamówiło 45 tys. kierowców.

Rekordowy wynik możliwy jest zatem dzięki decyzji Forda z 2015 roku o uruchomieniu sprzedaży globalnej. Od momentu rozpoczęcia produkcji najnowszej generacji Mustanga, z fabryki we Flat Rock wyjechało niespełna 400 tys. nowych Mustangów, a aż 100 tys. trafiło na eksport. Obecnie, nowego Forda Mustanga można kupić w 145 krajach na całym świecie. Ford oczywiście nie poprzestaje na globalnej ekspansji i planuje dorzucić do tej listy kolejne 6 państw, w tym m.in. Brazylię – szacuje się, że taki ruch jeszcze bardziej podkręci wyniki sprzedażowe Mustanga za 2017 rok.

Nowy Ford Mustang dostępny jest oczywiście także w Polsce. Jego cennik rozpoczyna się od 162 tys. PLN.

Dodano: 29 kwietnia 2017
Liczba komentarzy: 6

6 thoughts on “Ford Mustang liderem sprzedaży w swoim segmencie

 1. Ucando.pl

  Ford Mustang to klasyka. która w ogóle się nie starzeje. Szkoda, że tak mało aut tej marki można spotkać na polskich ulicach. Przyczyną pewnie są koszty zakupu u eksploatacji, które do najniższych nie należą.

  Reply
 2. Martyna

  Legendarny model. W ogóle nie dziwi mnie fakt tak dużej sprzedaży. W końcu kto nie zna Mustanga? Kto nie chciałby mieć Mustanga? No właśnie (;

  Reply
 3. Akumulatory

  Od zawsze chciałem jeździć Mustangiem do mojego biura – ot takie moje małe marzenie może do spełnienia w przyszłości 🙂

  Reply
 4. terazauto.pl

  W sumie cena 162 tys. PLN nie powala na kolana – w sensie byłem przygotowany na jakieś min. 200 000 zł.

  Reply
 5. Rafał

  Piękny samochód legenda. Nic dziwnego że jest liderem 🙂 Dodatkowym atutem jest cena, która nie jest zabójcza

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *