Ford Kuga doczeka się faceliftingu

Amerykański koncern motoryzacyjny oficjalnie potwierdza informacje, dotyczące planowanego faceliftingu modelu Kuga – obecnego na rynku w dotychczasowej formie od 2012 roku.

Zdecydowana większość marek motoryzacyjnych decyduje się na zabiegi tzw. „faceliftingu” obejmujące najczęściej kosmetyczne zmiany w wyglądzie zewnętrznym samochodów, w celu ich odświeżenia. Cztery lata to wystarczający czas, aby podjąć takie decyzje – do takich wniosków doszli tym razem przedstawiciele amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego, którzy zamierzają odświeżyć model Kuga.

W przypadku Forda Kuga, zmiany w zakresie faceliftingu będą o wiele mocniejsze, niż można było przypuszczać. Samochód od strony estetycznej przybliży się bardziej do modelu Edge, niż jak dotąd to miało miejsce – do Forda Focusa. Ford Kuga w nowej odsłonie otrzyma o wiele masywniejszy grill, przeprojektowane reflektory, zarówno z przodu jak i z tyłu, a także większych rozmiarów felgi.

Wielce prawdopodobne jest, iż Ford Kuga otrzyma nową jednostkę napędową. Ma to być turbodiesel o pojemności 1,5 litra i mocy 120 KM. Ten stosunkowo nowy silnik, charakteryzuje się niezwykle niskimi wynikami spalania. Wg danych Forda, model Kuga wyposażony we wspomniany motor ma spalać zaledwie 4,4 litra na każde pokonane 100 km w tzw. „cyklu mieszanym” i wynik ten ma być nieoderwany od rzeczywistości.

Ford Kuga po faceliftingu trafi do europejskich salonów już jesienią bieżącego roku.

Dodano: 21 lutego 2016
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Ford Kuga doczeka się faceliftingu

  1. damian

    Niech sobie i planują te faceliftingi, dla mnie wygląda idealnie. Świetne połączenie agresywności, solidności i wyczucia stylu. Projektanci w Fordzie wiedzą co robią. 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *