Ford Focus ST będzie dostępny z silnikiem diesla

Z nieoficjalnych, ale wiarygodnych źródeł motoryzacyjnych wynika, że nowy Ford Focus ST oprócz standardowych, benzynowych silników będzie oferowany także z wysokoprężną jednostką napędową.

Pod maskę Forda Focusa ST ma trafić silnik diesla o mocy 185 KM. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już na Targach Motoryzacyjnych w Genewie. To właśnie tam po raz pierwszy szerokiej publiczności oficjalnie zaprezentowany został nowy Focus. Z nieoficjalnych źródeł internetowych wynika, że Ford Focus ST z wysokoprężną jednostką napędową o mocy 185 KM będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie nieco poniżej 8 sekund, zaś średnie spalanie ma utrzymać się na poziomie 4,4 litra (cykl mieszany).

Oprócz wprowadzenia do gamy silników wysokoprężnej jednostki napędowej amerykański producent zapowiedział również wzmocnienie motorów benzynowych. Co ciekawe – z zapowiedzi Forda wynika, że pomimo lepszych osiągów auto wyposażone w zmodernizowane silniki benzynowe będzie mogło pochwalić się niższym spalaniem w zestawieniu z pierwowzorami.

Dodano: 1 kwietnia 2014
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *