Ford Focus RS trafia do salonów w Polsce

Najnowsza odsłona Focusa RS jest już dostępna w polskich salonach amerykańskiej marki. Ceny samochodu rozpoczynają się od 147 490 PLN.

Nowy Ford Focus RS to samochód, który łączy niezwykle atrakcyjny wygląd hot-hatcha wraz z niezwykle imponującymi osiągami. Auto pod maską zostanie wyposażone w turbodoładowany silnik benzynowy, który będzie w stanie generować aż 350 KM mocy przy momencie obrotowym wynoszącym 440 Nm. Jak przełoży się to na osiągi pojazdu? Otóż nowy Ford Focus RS będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 4,7 sekundy, zaś prędkość maksymalna auta wyniesie aż 266 km/h.

Ciekawym zabiegiem, zastosowanym przez inżynierów Forda jest fakt, iż napęd będzie przenoszony na wszystkie cztery koła nowego Focusa RS, co ma zapewnić jeszcze lepsze właściwości jezdne samochodu. Przenoszenie napędu będzie odbywało się za pośrednictwem manualnej, 6-biegowej przekładni, co stanowi doskonałą wiadomość dla osób, które nie przepadają za automatycznymi przekładniami. Wśród ciekawych rozwiązań warto wymienić także innowacyjny system Dynamic Torque Vectoring Control, który będzie odpowiedzialny za rozdzielanie mocy pomiędzy obiema osiami. W niektórych momentach aż 70% momentu obrotowego będzie przenoszone na tylną oś, co również ma udoskonalić właściwości jezdne auta.

Zamówienia na nowego Forda Focusa z oznaczeniem RS można już składać u polskich dealerów. Ceny samochodu rozpoczynają się od 147 490 PLN i mogą wzrosnąć, w zależności od wersji wyposażeniowych. Pierwsze modele trafią do swoich odbiorców na początku 2016 roku.

Dodano: 27 września 2015
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Ford Focus RS trafia do salonów w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *