Ford Focus RS to prawdziwy hit sprzedażowy!

Moda na szybkie, małe samochody, zwane hothatchami rozkręca się w najlepsze. Dowodem sporego popytu na tego typu pojazdy są wyniki Forda Focusa RS, które przekroczyły najśmielsze oczekiwania amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego.

Co prawda, szybkie hatchbacki kojarzone są głównie z modą obowiązującą na Starym Kontynencie, zaś okazuje się, że nowy Ford Focus RS doskonale sprzedaje się także w Stanach Zjednoczonych. Ten 350-konny hothatch jest niezwykle popularny nie tylko w USA, ale także w Polsce, gdzie pomimo ceny wynoszącej 156 200 PLN nadal trzeba ustawić się w kolejce i oczekiwać kilka tygodni, aby wejść w posiadanie tego sportowego samochodu.

Wróćmy jednak za ocean. Amerykański oddział Ford Performance postanowił pochwalić się wynikami sprzedażowymi swojego hothatcha i trzeba otwarcie przyznać, iż prezentują się one imponująco. Od chwili debiutu rynkowego Focusa RS, który miał miejsce w połowie 2016 roku, w Stanach Zjednoczonych sprzedano już niespełna 3,5 tys. nowych egzemplarzy tego hothatcha, czyli… aż 16 w skali dnia.

Największą popularnością Ford Focus RS cieszy się w stanie Kalifornia, gdzie w posiadanie tego modelu weszło 627 kierowców. Ciekawa statystyka dotyczy wyboru wersji kolorystycznych samochodu, bo Focus RS usilnie przez producenta promowany jest w intensywnym, niebieskim kolorze, jednak mimo to, Amerykanie wolą odmianę RS w odcieniu… szarym (32% wszystkich kierowców zdecydowało się na szary model, w porównaniu do 30% osób kupujących Focusa w odcieniu niebieskim).

Dodano: 19 marca 2017
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Ford Focus RS to prawdziwy hit sprzedażowy!

  1. tomek

    witam wszystkich użytkowników focusów rs. czy miał ktoś problemy z silnikiem i sposobem naprawy przez polskie serwisy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *