Ford Focus RS debiutuje

Na początku lutego odbyła się oficjalna premiera nowego Forda Focusa RS, który być może jeszcze w tym roku trafi do salonów. Samochód został wyposażony w potężny silnik pochodzący z Forda Mustanga oraz seryjny napęd na wszystkie cztery koła.

Ford Focus RS 2016 zadebiutował w Kolonii, w Niemczech. Auto zostało w dużym stopniu przerobione w zestawieniu z poprzednikiem, którego premiera odbyła się w 2009 roku. Modyfikacjom uległy niemal wszystkie elementy nadwozia samochodu, począwszy na froncie, gdzie zamontowano masywniejszy wlot powietrza, skończywszy na tyle, gdzie dodano ogromny dyfuzor z dwiema końcówkami rury wydechowej. Nowy Focus RS posiada charakterystyczny dla tej serii spoiler, który został zamontowany na klapie bagażnika.

Jeżeli chodzi o jednostkę napędową zastosowaną w Fordzie Focusie RS to tutaj potencjalni kierowcy nie powinni mieć pola do narzekań. Pod maską samochodu zamontowany zostanie silnik, który został już wykorzystany w nowym Fordzie Mustangu. Mowa o 4-cylindrowej jednostce napędowej o pojemności 2,3 litra i oznaczeniu EcoBoost, która jest w stanie generować 320 KM mocy. Napęd przekazywany będzie na wszystkie cztery koła za pośrednictwem manualnej, 6-przekładniowej skrzyni biegów.

Jak to się przełoży na osiągi nowego Focusa RS? Nie znamy wyników dotyczących prędkości maksymalnej auta, ale od 0 do 100 km/h samochód przyspieszać będzie w czasie 4,7 sekundy.

Dodano: 25 lutego 2015
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Ford Focus RS debiutuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *