Ford Fiesta ST w nowej odsłonie

Podczas zbliżających się wielkimi krokami Targów Motoryzacyjnych w Genewie, amerykański koncern motoryzacyjny zaprezentuję Forda Fiestę ST w nowej odmianie. Auto będzie charakteryzowało się jeszcze lepszymi osiągami!

Ford Fiesta ST, czyli jeden z najlepszych samochodów z kategorii hothatch, doczekał się nowej odsłony. Auto w porównaniu z poprzednikiem doczekało się licznych zmian – najważniejsze dotyczą osiągów, które mają być jeszcze lepsze.

Co ciekawe, nowy Ford Fiesta ST nie będzie dostępny wyłącznie wraz z 3-drzwiowym nadwoziem, bowiem konstruktorzy Forda przygotowali dla klientów także odmianę 5-drzwiową. Główną przyczyną takiego posunięcia ma być dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców, bo wiadomo, iż samochody 3-drzwiowe nie są w standardzie przystosowane do wygodnego przewożenia większej ilości osób niż pasażer i kierowca.

Ford Fiesta ST w standardzie wyposażony został w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra, który ma generować 200 KM mocy i 209 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest to całkiem nowa konstrukcja amerykańskiego koncernu. Według danych producenta, Fiesta ST wyposażona w powyższy silnik ma rozpędzać się od 0 do 100 km/h w czasie 6,7 sekundy, co stanowi wynik o 0,2 sekundy lepszy, aniżeli miało to miejsce w przypadku poprzedniej generacji Fiesty ST. Nowy silnik Forda to konstrukcja 3-cylindrowa, która w zależności od zapotrzebowania mocy jest w stanie całkiem zrezygnować z pracy jednego z cylindrów. Rozwiązanie to ma zagwarantować maksymalną moc, gdy kierowca tego potrzebuje wraz z optymalnymi wynikami spalania podczas spokojniejszej jazdy.

Wszelkich szczegółów dotyczących nowego Forda Fiesty ST dowiemy się już na początku marca, gdy na Targach Motoryzacyjnych w Genewie odbędzie się oficjalna premiera tego pojazdu.

Dodano: 25 lutego 2017
Liczba komentarzy: 2

2 thoughts on “Ford Fiesta ST w nowej odsłonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.