Ford Fiesta najlepszy w europejskim segmencie B

Amerykański koncern motoryzacyjny ma prawdziwe powody do zadowolenia. To już drugi rok z rzędu, gdy Ford Fiesta zostaje najlepiej sprzedającym się samochodem z segmentu B w Europie.

Według przedstawicieli Ford, Fiesta wybierana jest przez kierowców, którzy oczekują wrażeń z jazdy w połączeniu z tanią eksploatacją. To właśnie z myślą specjalnie o nich przygotowano oszczędny, litrowy silnik EcoBoost, który pomimo swojego krótkiego żywota otrzymał już wiele nagród w dziedzinie oszczędności.

Sporym atutem Forda Fiesty jest także szeroka możliwość konfiguracji. Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie wersje tego hatchbacka kierowcy otrzymują do skonfigurowania 11 400 rozmaitych wariantów.

Ford Fiesta obecnie sprzedawany jest w 62 krajach całego świata. Jeśli chodzi o najczęstszą wersję kolorystyczną Fiest, które wyjeżdżają z salonów to są to kolejno biały Frozen White, czarny Panther Black i srebrny Moondust Siver.

Dodano: 12 lutego 2014
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Ford Fiesta najlepszy w europejskim segmencie B

  1. Kfz

    moim zdaniem fiesta czy ogolnie ford przestaje sie rozwijac wizualnie (przynajmniej na rynku europejskim), kiedys ford stwarzal trendy w wygladzie karoserii czy swiatel, teraz wyprzedza ich alfa romeo czy chevrolet

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *