Ford F-150 w limitowanej odmianie

Ford F-150 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów amerykańskiego koncernu. Doskonale świadczą o tym wyniki sprzedażowe w Stanach Zjednoczonych, gdzie ten model plasuje się na pierwszym miejscu. Amerykanie postanowili przygotować specjalną edycję limitowaną samochodu – czym będzie odróżniać się od wersji podstawowej?

Ford F-150 bez wątpienia znajduje się kręgu ulubionych samochodów Amerykanów. Dowodem na to są wyniki sprzedażowe za 2014 rok, według których model ten zakupiło przeszło 750 tysięcy kierowców z USA. Sprzedaż byłaby zapewne jeszcze większa, gdyby nie fakt, że auto nie posiadało zbyt szerokiego pola manewru w zakresie wersji wyposażeniowych pojazdu. Wbrew pozorom, wielu Amerykanów nie wykorzystuje modelu F-150 do ciężkiej, fizycznej pracy, a po prostu do przemieszczania się (ze względu na bardzo tanie paliwo ;)) z miejsca na miejsce, przez co oczekiwali bogatych wersji wyposażeniowych. Przedstawiciele Forda postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, a dowodem na to będzie specjalna edycja limitowana modelu F-150.

Do wnętrza wersji limitowanej Forda F-150 trafi m.in. 10-głośnikowy zestaw od firmy Sony, a całe wnętrze będzie o wiele bardziej prestiżowe, gdyż do wykończenia wnętrza wykorzystane zostały takie materiały jak skóra, aluminium oraz drewno. Auto zostanie postawione na 22-calowych felgach, a w zakresie wyglądu zewnętrznego przerobiony zostanie przede wszystkim grill, znajdujący się na przodzie pojazdu. Na grill ma trafić napis „limited” świadczący o wersji limitowanej pojazdu, a takie same plakietki będzie można znaleźć także we wnętrzu auta.

Niezmienna zostanie jednostka napędowa limitowanego Forda F-150, która jest wg Amerykanów niezwykle udaną konstrukcją. Mowa o silniku o pojemności 3,5-litra i oznaczeniu EcoBoost, która jest w stanie generować 365 KM mocy.

Dodano: 26 lipca 2015
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Ford F-150 w limitowanej odmianie

  1. Autoprofit

    To ciekawe, że amerykanie wykorzystują takie auta do zwykłego przemieszczania się i twierdzą że autka te mało palą, a my kupujemy auta typu clio, pandy, corsy dusząc się w nich, mając zupełnie inny komfort.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *