Ford Explorer doczekał się faceliftingu

Na Salonie Samochodowym w Los Angeles zaprezentowana zostanie odświeżona, poliftingowa wersja Forda Explorera. Amerykański koncern podjął taką decyzję w związku z 25-leciem istnienia modelu.

Jakich zmian możemy spodziewać się w zestawieniu z dotychczas znaną odmianą Explorera? Otóż jeżeli chodzi o zabiegi stylistyczne, to tutaj na pierwszy rzut oka możemy zaobserwować zmieniony front auta, gdzie zainstalowano nowy, przedni zderzak, zmieniono wygląd atrapy chłodnicy oraz odświeżono przednie reflektory. Z tyłu zadecydowano o zmianach kształtu tylnych reflektorów oraz spoilera.

Zmiany dotyczą także wnętrza pojazdu, gdzie przestylizowano konsolę środkową. Sprawia ona teraz wrażenie praktyczniejszej, co spodoba się głównie kierowcom lubiących proste i przejrzyste rozwiązania. Zdecydowano się postawić na sprawdzone z dotychczasowych samochodów marki systemy, które teraz mogą być obsłużone osobnymi pokrętłami, a nie z perspektywy panelu dotykowego.

Nowości czekają także pod maską Forda Explorera. Podstawowy i wysłużony silnik EcoBoost o pojemności 2,0 litra został zastąpiony poprzez mocniejszy silnik z tej samej rodziny, o pojemności 2,3 litra. Będzie on w stanie generować 270 KM mocy, a maksymalny moment obrotowy wynosi 406 Nm.

Auto trafi na wybrane rynki w połowie przyszłego roku.

Dodano: 16 listopada 2014
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *