Ford Fiesta

Ford Fiesta to model należący do segmentu B, produkowany i dostępny na rynku nieprzerwanie od 1976 roku. W momencie wejścia na rynek Fiesta stała się pierwszym autem w swojej klasie wprowadzonym przez amerykańską markę Ford. Jest najmniejszym i jednym z najlepiej sprzedających się modeli Forda samochodem w Europie. Obecnie na rynku dostępna jest już siódma generacja Forda Fiesty – jednak nic w tym dziwnego, przyczynił się do tego spektakularny sukces oraz liczne nagrody zdobyte w trakcie blisko 40 lat produkcji. Fiesta określana jest często mianem samochodu dla kobiet, jednak czy aby na pewno założenie to jest słuszne? Co tak naprawdę kryje w sobie Ford Fiesta i jakie jest jego oblicze?

Designerskie wnętrze

Pierwsze wrażenie po wejściu do Fiesty jest jedno – luksus, elegancja i nowoczesność w jednym. Projektanci powiązali i w precyzyjny sposób pogodzili ze sobą różne style sprawiając, że wnętrze nowej Fiesty stało się bardzo intrygujące. Wykończenie i elementy materiałowe wykonane zostały z najlepszych tkanin i surowców. W połączeniu z jasną barwą świateł wewnętrznych przestrzeń użytkowa staje się przestronna i ciepła. Elementy sterowania umieszczone zostały w miejscach pozwalających na szybki dostęp i łatwą obsługę.

Przemyślane rozwiązania gwarancją sukcesu

W Fordzie Fiesta wykorzystano zaawansowane technologie i innowacyjne rozwiązania, wspierające praktycznie każdy aspekt prowadzenia pojazdu – od parkowania, przez manewrowanie i jazdę na autostradzie. Nowy Ford Fiesta oferuje jeden z najwyższych poziomów bezpieczeństwa w swojej klasie. Ponadto:

 • Łatwe i bezpieczne cofanie dzięki wbudowanej kamerze,
 • Przednie i tylne czujniki parkowania,
 • System wspomagania kierownicy EPAS,
 • System bezkluczowy Ford Free Key,
 • Uruchamianie silnika za pomocą wciśnięcia przycisku Ford Power,
 • Idealne brzmienie za sprawą systemu audio Sony DAB,
 • Funkcja Bluetooth® z możliwością sterowania głosem,
 • Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu,
 • Automatycznie składane lusterka,
 • System tankowania Ford Easy Fuel,
 • Inteligentny system bezpieczeństwa IPS,
 • 8 poduszek powietrznych,
 • Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESP,
 • ABS w elektronicznym systemem rozdziału siły hamowania EBD,
 • Wspomaganie hamowania awaryjnego EBA,

Moc i wydajność

Niezależnie od tego, co kieruje nami do wyboru Forda Fiesty – oszczędność paliwa, osiągi, niski poziom emisji dwutlenku węgla – każdy kierowca wśród silników Fiesty może znaleźć coś dla siebie.

Bez względu na wybór wersji, silniki Forda Fiesty charakteryzują się wydajnością, niskim poziomem zużycia paliwa przy zachowaniu mocy i osiągów. Kierowcy cenią je również za niską emisję spalin oraz dwutlenku węgla. Dostępne są w wersjach od 1.0, przez 1.25, 1.4, 1.5, do 1.6.

Cena Forda Fiesty

Ceny Forda Fiesty zróżnicowane i uzależnione są od wersji na którą się zdecydujemy. Ich wysokość dyktowana wyposażeniem, mocą silnika oraz dodatkowymi systemami znajdującymi się w danej wersji samochodu.

Podstawowa trzydrzwiowa wersja Fiesty Ambiente to wydatek w wysokości od 44 300 zł (od 45 300 zł wersja pięciodrzwiowa). Wyższa wersja Trend dostępna jest już od 45 450 zł (od 46 450 zł wersja pięciodrzwiowa), natomiast Trend ECOnetic od 58 100 zł (od 59 100 zł wersja pięciodrzwiowa). Wersja Titanium to koszt kształtujący się na poziomie od 51 450 zł (od 52 450 zł wersja pięciodrzwiowa), Titanium X od 58 850 zł (od 59 850 zł wersja pięciodrzwiowa), a Titanium ECOnetic od 63 850 zł (od 64 850 zł wersja pięciodrzwiowa). Najdroższą wersją Forda Fiesty jest trzydrzwiowy wariant Fiesta Sport, dostępny od 63 400 zł.

Opinie o Ford Fiesta

Niezwykły, intrygujący i wyrafinowany – tak oceniana jest sylwetka Forda Fiesty przez producentów i kierowców. Gustowna aerodynamiczna linia nadwozia dostępna w 12 kolorach sprawia, że Fiesta wzbudza podziw i przykuwa uwagę nie tylko – jakby się mogło wydawać – wśród Pań, ale również u wielu mężczyzn. Panowie zwracają uwagę nie tylko na to co znajduje się pod maską tego samochodu, lecz również na dodatkowo zastosowane rozwiązania, solidną i wzmocnioną konstrukcję oraz sportową sylwetkę. Indywidualne dopasowanie efektownych aluminiowych obręczy kół sprawia, że każdy kierowca może nadać osobliwy charakter swojemu autu. Panie natomiast podkreślają gustowną stylistykę auta oraz systemy zwiększające bezpieczeństwo jazdy. Zarówno kierowcy, jak i fachowcy branży motoryzacyjnej cenią Fiestę za ekonomiczne i wytrzymałe silniki. Chwalą również auto za przestronne i pakowne wnętrze oraz bezawaryjność, niskie koszty eksploatacji i co najważniejsze umiarkowane spalanie w mieści i niskie na trasie.

Dodano: 20 maja 2013
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *