Wiemy jak będzie wyglądał nowy Ford GT!

Plotki o następcy legendarnego Forda GT przewijały się w Internecie od kilku dobrych lat. Wiele wskazuje na to, że w końcu doczekaliśmy się następcy tej legendy, gdyż podczas Targów Motoryzacyjnych w Detroit zaprezentowano nowe wcielenie Forda GT.

Przypomnijmy, że premiera pierwszego Forda GT miała miejsce w 1964 roku, a tamten model otrzymał nazwę GT40. W 2003 roku samochód został reaktywowany przez amerykański koncern, już pod skróconą nazwą – Ford GT. Auto charakteryzowało się sportowym wyglądem, co znalazło odzwierciedlenie pod maską pojazdu, gdzie znajdowała się jednostka napędowa V8 o pojemności 5,4 litra, będąca w stanie generować 558 KM mocy. Taki silnik umożliwiał rozpędzanie się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy, zaś prędkość maksymalna Forda GT wynosiła 330 km/h.

Czy nowy Ford GT będzie w stanie pobić osiągi swojego poprzednika? Niestety, niewiele na to wskazuje. Pod maską Forda GT 2016 zagości podwójnie doładowana jednostka napędowa z serii EcoBoost o pojemności 3,5 litrów. Amerykański koncern zrezygnował z dwóch cylindrów w porównaniu do poprzedniej generacji GT, przez co w nowym Fordzie pracować będzie silnik V6. Według nieoficjalnych informacji taki układ napędowy będzie w stanie generować 600 KM mocy, ale tutaj będziemy musieli poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony Forda.

Jeżeli chodzi o wygląd nowego Forda GT to już na pierwszy rzut oka widać liczne nawiązania stylistyczne do poprzedników. Według zapewnień producenta szczególną uwagę przykuto do opływowości samochodu, gdyż poprawiona aerodynamika ma pozwolić na jeszcze lepsze właściwości jezdne oraz osiągi. Przy produkcji auta skoncentrowano się również na maksymalnym obniżeniu całkowitej masy własnej auta, przez co do stworzenia nadwozia wykorzystano lekkie materiały jak choćby włókno węglowe, aluminiowe ramy pomocnicze czy też karbonowe poszycie.

Poniżej umieszczamy film promujący najnowszego Forda GT.

Dodano: 17 stycznia 2015
Liczba komentarzy: 4

4 thoughts on “Wiemy jak będzie wyglądał nowy Ford GT!

  1. Anka

    no piękne po prostu! Rozpędzić się w 3,9 sekundy do 100km/h…. marzenie. Ogólnie technicznie jest idealne, fajnie że skupili się na tym aby samochód był jeszcze lżejszy. Zazdroszczę każdemu kto będzie miał okazję zasiąść za kierownicą tego cuda!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *