Nowy Ford Mondeo w Polsce – znamy ceny!

Polski oddział Forda postanowił ujawnić oficjalne ceny nowego modelu Mondeo. Za podstawową wersję przyjdzie nam zapłacić co najmniej 89 tys. złotych. Co otrzymamy w zamian?

Nowy Ford Mondeo w najtańszej wersji będzie wyposażony w benzynowy silnik o pojemności 1,5 litra, który generować będzie 160 KM mocy. Jeżeli chodzi o wyposażenie, to tutaj samochód będzie oferował 16-calowe felgi, ręcznie sterowaną klimatyzację, radioodtwarzacz CD i MP3, ABS oraz ESC, elektroniczny układ, którego zadaniem będzie pomoc kierowcy w trakcie ruszania pod górkę, komplet poduszek powietrznych, obowiązkowy od jesieni 2014 roku system monitorujący ciśnienie w oponach oraz elektryczny hamulec postojowy. Łącznie nowe Mondeo będzie oferowane wraz z trzema silnikami benzynowymi – wspominanym już, podstawowym 1,5 litra / 160 km, ale również dodatkowo otrzymamy do wyboru mocniejsze jednostki – o pojemności 2 litrów, która generować będzie 203 KM mocy lub w jeszcze mocniejszej konfiguracji 240 KM.

Wśród oferty diesli podstawową jednostkę stanowić będzie silnik o pojemności 1,6 litra, który generować będzie 115 KM mocy. Za auto z tym motorem, w podstawowej konfiguracji wyposażeniowej trzeba będzie zapłacić 95 tys. złotych. Oprócz tego, do wyboru otrzymamy także dwa mocniejsze diesle, o pojemności 2 litrów (chodzi o jednostki oznaczone jako TDCI), które w dwóch wariantach mocy generować będą 150 KM lub 180 KM mocy.

Wszystkie silniki będą dostępne zarówno dla wersji sedan, jak i kombi. Dopłata do dłuższego Mondeo, niezależnie od wyposażenia będzie wynosić 4 tys. złotych. Ciekawostkę będzie stanowić hybrydowa odmiana Forda Mondeo, która dedykowana będzie dla nadwozia sedan – ma ona kosztować 122 tys. złotych. W tej konfiguracji silnik benzynowy o pojemności 2 litrów wspierany będzie elektrycznymi jednostkami, a łączna moc układu wynosić będzie 187 KM.

Oficjalna premiera samochodu w naszym kraju odbędzie się na początku przyszłego roku, nie mniej jednak auto już w chwili obecnej można zamawiać u dilerów.

Dodano: 28 września 2014
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Nowy Ford Mondeo w Polsce – znamy ceny!

  1. michal.k87

    Ciekawy artykuł i fajny samochód. Cena trochę odstrasza, ale i tak nie jest tak źle. Wydaje się być całkiem nieźle wyposażony, dobrze, że zróżnicowali silniki i dzięki temu samochód mimo że ze słabszym silnikiem będzie trochę tańszy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *