Jak kupować części samochodowe?

Z roku na rok w naszym kraju przybywa nie tylko użytkowników samochodów, ale także coraz więcej jest na drogach samych pojazdów. Samochód wiąże się z dużą wygodą i niezależnością, jednak jego posiadanie to także pewne koszty oraz regularne wymiany niektórych części, które pod wpływem użytkowania po prostu się zużywają. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które warto wiedzieć na temat kupowania auto części.

Wybierz właściwą część

Przede wszystkim kupując części do Forda, Fiata czy innego samochodu warto wziąć pod uwagę kilka ważnych szczegółów. Zawsze warto spisać kilka ważnych informacji, które znaleźć można w dowodzie rejestracyjnym każdego samochodu. Przede wszystkim przydadzą nam się model oraz marka naszego pojazdu. Warto jednak także znać typ oraz pojemność silnika oraz mieć podstawowe informacje na temat rodzaju podwozia. W zależności od tego, jaka część jest do wymiany, przydać mogą się dodatkowe informacje.

Po porady dotyczące części zamiennych warto zawsze prosić mechanika, który zajmuje się naszym pojazdem. Nie tylko może on wskazać właściwą część, ale często także może zająć się jej sprowadzeniem dla klienta. Bardzo pomocne są także profesjonalne sklepy z częściami samochodowymi, gdzie również można zasięgnąć porady dotyczącej wyboru właściwego elementu.

Gdzie najlepiej kupować części?

Rynek części samochodowych w dzisiejszych czasach pęka w szwach. Niestety niejednokrotnie odbija się to na jakości sprzedawanych elementów. Nie wszystkie części zamienne są takiej samej jakości. Warto zwracać na to szczególną uwagę, ponieważ im lepsza część, tym prawdopodobnie dłużej ona posłuży.

Dość bezpieczną opcją jest kupowanie części w autoryzowanych serwisach, jednak jest to niestety propozycja nie na każdą kieszeń. Zamiast tego można rozejrzeć się za sklepami z częściami używanymi bądź nowymi. Znajdziemy ich mnóstwo zarówno w Internecie, jak i w wersji stacjonarnej. Warto pamiętać, że samochody Ford, Fiat czy Opel to na tyle popularne niejednokrotnie marki, że bez problemu znajdziemy do nich tanie i dobre części zamienne.

Zwróć uwagę na jakość

W przypadku części samochodowych jakość odgrywa kluczową rolę. Nie warto tu zbytnio oszczędzać, bowiem oszczędności w tej kwestii mogą zaważyć nie tylko na większej awaryjności samochodu, ale niejednokrotnie mogą one wpływać niekorzystnie na bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego wybierając części powinniśmy znaleźć złoty środek między ceną a odpowiednią jakością wybieranego przez nas produktu. Czasem lepiej jest zapłacić więcej, ale dłużej cieszyć się sprawnym samochodem.

Dodano: 7 lutego 2017
Liczba komentarzy: 4

4 thoughts on “Jak kupować części samochodowe?

 1. kuba

  Mechanik zaproponował mi części delphi do mojego forda. Wymieniałem tarcze i klocki miałem obawy że będzie bicie w kołach bo firmy nie znalem. ale samochód sprawuje się bez zarzutów. Czasem ryzyko się opłaca.

  Reply
 2. Patryk

  Ja do swojego forda fiesty 1,3 kupuje części w większości z tzw. szrotu lub jak to woli ze złomowiska aut. Na prawdę można tam znaleźć praktycznie wszystkie części do naszego auta. Co ważne części te są oryginalne i nie są, aż tak drogie w porównaniu do części zamiennych ze sklepów.

  Reply
 3. Radosław

  Ja mam na szczęście mechanika, który sam mi części sprowadza. W internecie to mozna się nieraz przejechać.

  Reply
 4. Wynajem samochodów Rzeszów

  Wiele osób nie wiem czym się kierować przy wyborze części, dlatego wybierajcie sprawdzone sklepy, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego produktu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *