Jak dobrze kupić używanego Forda Focusa?

części do Forda Focus

Ford Focus III sprzedawany jest już od ośmiu lat, dlatego na rynku wtórnym można kupić używane egzemplarze tego modelu. Atrakcyjna stylistyka tego samochodu przyciąga klientów. Pojawia się więc pytanie: Czy warto kupić używanego Forda Focusa? Najpierw wypada się przyjrzeć nie tylko jego estetyce, ale również wyposażeniu technicznemu.

Ford Focus trzeciej generacji. Części do Forda Focusa

Już druga generacja Forda Focusa kusiła mnóstwem zalet, a przede wszystkim bardzo dobrym prowadzeniem, praktycznym wnętrzem oraz szeroką gamą silnikową. Ten model Fokusa, pochodzący z początku produkcji, można już kupić za kilka tysięcy złotych. Jednak za bardziej zadbane auto, po liftingu i w dobrym stanie, trzeba zapłacić co najmniej 18 tys. zł. Aby więc dokonać dobrego zakupu, niekoniecznie warto kierować się ceną samochodu.

części do Forda Focus

Jeżeli zaś chodzi o Forda Focusa III, różni się od poprzednika nadwoziem. Z przodu znajduje się potężny zderzak z dużymi, trójkątnymi wlotami powietrza, a z tyłu są lampy o wyszukanym kształcie, wypełniające naroża karoserii. W Focusie trzeciej generacji zadbano także o wysokiej jakości wnętrze oraz elektronikę wspomagającą kierowcę i podnoszącą bezpieczeństwo jazdy. Dla niektórych osób wadą tej generacji modelu może być mniej miejsca za przednimi fotelami. Jednak najważniejszą sprawą, na którą powinni zwrócić uwagę kupujący, jest niska awaryjność Focusa III. Jak twierdzą posiadacze tego samochodu, psują się w nim tylko drobiazgi, a w związku z tym części do Forda Focusa nie trzeba będzie kupować często, więc koszty eksploatacji będą niskie. Jedynie egzemplarze Focusa z silnikiem EcoBoost wymagają częstszej ingerencji warsztatu, chociażby z powodu wycieków oleju z mechanizmu różnicowego. Zdarzają się też awarie wspomagania układu kierowniczego. Natomiast w dwusprzęgłowej skrzyni biegów PowerShift awarii ulega elektronika sterująca, a niestety jej naprawa jest kosztowna.

Zalety i wady a części do Forda Focusa III

Wśród zalet tego pojazdu wymienić trzeba:

  • komfortowe prowadzenie,
  • szeroką gamę nowoczesnych silników,
  • wysoką jakość wykonania,
  • bardzo niską awaryjność.

Wśród nielicznych wad, należy wymienić wysokie ceny pojazdów. Jeżeli zaś chodzi o hatchbacki, ich mankamentem jest mały bagażnik i przyciasne wnętrze w tylnej części pojazdu.

Podsumowując trzeba powiedzieć, że na pewno warto kupić używanego Forda Focusa III, który nie tylko prezentuje się świetnie, ale również posiada idealne podwozie i nowoczesny silnik. A do tego jest perfekcyjnie wykończony i prawie bezawaryjny. Również, gdy chodzi o części do Forda Focusa, nie trzeba się martwić, jest ich bowiem dużo na rynku. Jedyną przeszkodą w zakupie tego auta może być wysoka cena. Warto jednak uskładać pieniądze, albo kupić auto starszej generacji.

Dodano: 11 grudnia 2018
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *