Ford w trosce o środowisko

Szacunek i dbałość o środowisko naturalne, z którego tak wiele czerpie człowiek, to w dzisiejszych czasach priorytet. Chcemy, aby czyste powietrze, zdrowe gleby i nieskażona roślinność towarzyszyły przyszłym pokoleniom. Tego chce również Ford, jeden z czołowych producentów samochodów.

Troska o środowisko naturalne to nie tylko segregacja plastików, makulatury lub oszczędność energii, czy zmniejszenie emisji spalin. To również wiele zachowań i czynności towarzyszących nam w codziennym życiu i przyczyniających się do dbania o to co nas otacza.

Oddaj bezpłatnie zużyty akumulator

Ford Polska Sp. z o.o. dołącza się do akcji dbania o środowisko, tworząc miejsca w których Klienci oddać mogą nieodpłatnie zużyty akumulator. Akumulatory oddawać można w każdej Autoryzowanej Stacji Serwisowej Ford.

Autoryzowane Stacje Serwisowe Ford przy sprzedaży detalicznej nowych akumulatorów ołowiowych (kwasowych) zobowiązane są:

  • Nieodpłatnie przyjąć zużyty akumulator ołowiowy (kwasowy) przy sprzedaży nowego, zużyty akumulator ołowiowy jest odpadem poużytkowym, gdy zachowuje podstawowe elementy konstrukcyjne.
  • Pobrać opłatę depozytową w wysokości 30 zł i potwierdzić pobranie tej opłaty (zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Środowiska), gdy kupujący nie dostarczy akumulatora zużytego w momencie zakupu nowego.
  • W przypadku, gdy kupujący przekaże zużyty akumulator ołowiowy (kwasowy) zwrócić pobraną opłatę depozytową w terminie 30 dni od daty jej pobrania i potwierdzić ten zwrot.

Lista autoryzowanych stacji demontażu i punktów zbiórki pojazdów wycofanych z eksploatacji dostępna jest na stronie producenta. A to wszystko w trosce o środowisko – zadbaj o nie i Ty.

Dodano: 30 października 2013
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Ford w trosce o środowisko

  1. b.bury

    Dobrze, że pomyśleli o tym, wizerunkowo sądzę, że bardzo im to pomoże, bo środowisko to teraz coś o co trzeba bezwzględnie dbać. Może to nie tak strasznie dużo, ale liczy się gest i wyjście z jakimkolwiek pomysłem.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *