Featured post

Serwisy Ford

Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.

Featured post

Części do Forda

Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.

Featured post

Ford-blog.pl

Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.Treść wpisu.

Nowy Ford Focus ST – sportowy komfort jazdy

Samochody marki Ford od dawna kojarzą się z najlepszą jakością, gwarantowaną przez tą amerykańską firmę, która tak naprawdę tworzyła historię motoryzacji. Ford miał swoje problemy w przeszłości, jednak między innymi dzięki ogromnemu wsparciu ze strony amerykańskiego rządu, znów stanął na nogach. Teraz zachwyca nowym modelem tak popularnego na całym świecie Focusa. Samochody Ford to główny temat tego artykułu.

Samochody Ford


Ford zwyczajnie nie mógł upaść – to jedna z najważniejszych marek dla USA, która jest synonimem siły tego mocarstwa. Gdy Ford chwiał się w posadach, popłynął do niego szeroki strumień pieniędzy, a teraz po kilku latach fani motoryzacji mogą spać już spokojnie. Nowy Ford Focus ST to sportowy komfort jazdy dla każdego, kto poszukuje wygodnego i niezawodnego samochodu, między innymi do jazdy po mieście. Ten samochód swoją premierę miał w czerwcu 2019 roku, to zatem naprawdę bardzo świeża i gorąca bułeczka. Pierwsi użytkownicy już mogą cieszyć się doskonałymi rozwiązaniami oraz pięknym designem tego auta, które z pewnością podbije serca fanów motoryzacji. Twórcy tego modelu nazywają go samochodem stworzonym do miasta, który ma osiągi godne toru wyścigowego. Takie rekomendacje z pewnością wzbudzają spore zainteresowanie – o aucie naprawdę dużo się mówi i pisze, bo cieszy oko pięknym wyglądem zewnętrznym oraz fantastycznie zaprojektowanym wnętrzem. Poza tym obiecuje konkretną moc silnika, doskonałe przyspieszenie i naprawdę mocne osiągi.

Innowacje w nowym modelu Forda Focusa


Ten samochód reklamowany jest jako auto niezwykle wygodne i komfortowe, które daje jednak ten niezwykły dreszczyk emocji podczas prowadzenia. Wszystko za sprawą między innymi takiej innowacji jak najmocniejszy jak dotąd silnik, który włożono pod maskę najnowszego Forda. Wcześniejsze Focusy nie mogły poszczycić się takimi doskonałymi rozwiązaniami. Parametry techniczne silnika pozwalają między innymi na to, że auto rozpędza się do prędkości 100 km w czasie krótszym niż 6 sekund. Na dużą uwagę zasługuje również piękne i komfortowe wnętrze auta, które jest zarówno eleganckie, jak też odrobinę sportowe i drapieżne. To dlatego samochód ten sprawdzi się po prostu jako wygodne auto rodzinne, ale również będzie cieszyło singla, prowadzącego aktywny tryb życia. Samochód jest też naprawdę niezwykle bezpieczny, również w trudnych warunkach, ze względu na wprowadzone innowacje jak system eLSD. Takich świetnych niespodzianek w samochodzie jest o wiele więcej, bo to auto dla świadomych i wymagających kierowców, którzy szukają najwyższej jakości w każdym aspekcie.

Jak dbać o akumulator

Jak dbać o akumulator?

Większość kierowców regularnie uzupełnia płyny eksploatacyjne, wymienia oleje, filtry, czy klocki hamulcowe. Jednak w przypadku akumulatorów jest nieco inaczej, gdyż właściciele aut najczęściej przypominają sobie o nich wtedy, gdy bateria samochodowa odmawia posłuszeństwa.

Continue reading
części do Forda Focus

Jak dobrze kupić używanego Forda Focusa?

Ford Focus III sprzedawany jest już od ośmiu lat, dlatego na rynku wtórnym można kupić używane egzemplarze tego modelu. Atrakcyjna stylistyka tego samochodu przyciąga klientów. Pojawia się więc pytanie: Czy warto kupić używanego Forda Focusa? Najpierw wypada się przyjrzeć nie tylko jego estetyce, ale również wyposażeniu technicznemu. Continue reading

Części do Forda

Od Henry’ego do Forda. Historia największej amerykańskiej marki motoryzacyjnej

Wiele sprzecznych opinii krąży na temat Forda i produkowanych przez tę markę samochodów. Jedni uważają je za doskonałe i symbolizujące wszystko co najlepsze w amerykańskiej motoryzacji, inni wytykają im wiele błędów i liczne wady konstrukcyjne w kolejnych modelach. Bez względu na to, która ze stron sporu ma rację, jedno trzeba przyznać zupełnie obiektywnie – mało która marka działająca w branży motoryzacyjnej ma równie ciekawą historię. Continue reading

Łańcuchy, zębatki czy też napinacz paska rozrządu?

Konstruktorzy samochodów najczęściej wykorzystują do napędzania układu rozrządu gumowe napinacze rozrządu. Niestety jedną z najczęstszych przyczyn awarii silnika jest właśnie zerwanie paska rozrządu, co może skończyć się nieprzewidzianym postojem podczas odbywania podróży. Trwałość gumowych pasków, podobnie jak ich niezawodność, zależy bowiem od ich obsługi. Chociaż nie jest to pewne rozwiązanie, to jednak stosunkowo proste i tanie, dlatego też tak popularne. Co zatem wpływa na zużycie pasków rozrządu? Continue reading

Jak kupować części samochodowe?

Z roku na rok w naszym kraju przybywa nie tylko użytkowników samochodów, ale także coraz więcej jest na drogach samych pojazdów. Samochód wiąże się z dużą wygodą i niezależnością, jednak jego posiadanie to także pewne koszty oraz regularne wymiany niektórych części, które pod wpływem użytkowania po prostu się zużywają. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które warto wiedzieć na temat kupowania auto części. Continue reading