Pięciodrzwiowa Fiesta ST trafia do Polski

Najnowsza, sportowa odmiana Forda Fiesty o oznaczeniu ST we wczesnych fazach sprzedaży dostępna była wyłącznie w trzydrzwiowej odmianie nadwoziowej. Teraz, do sprzedaży na Starym Kontynencie trafia także pięciodrzwiowa wersja.

Według danych szacunkowych amerykańskiego koncernu, pięciodrzwiowa odmiana Forda Fiesty ST ma stanowić ok. ¼ całej sprzedaży tego auta w Europie. Kierowcy, którzy są chętni na nabycie Forda Fiesty ST z większą ilością drzwi będą musieli dopłacić zaledwie 1000 złotych – to niewielka różnica jak za dość spory komfort, zwłaszcza przy częstym podróżowaniu w większych paczkach.

Pięciodrzwiowy Ford Fiesta ST wyposażony jest w benzynową jednostkę napędową EcoBoost o pojemności 1,6 litra, która jest w stanie generować 182 KM mocy oraz 240 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jak przekłada się to na osiągi pojazdu? Otóż Fiesta ST jest w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w trakcie niespełna 7 sekund, zaś średnie zużycie paliwa ma oscylować w trybie mieszanym w okolicach 6 litrów na każde pokonane 100 km.

Zamówienia na nową, pięciodrzwiową wersję Forda Fiesty ST można już składać u polskich dealerów amerykańskiego koncernu.

Dodano: 16 października 2016
Liczba komentarzy: 1

One thought on “Pięciodrzwiowa Fiesta ST trafia do Polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.