Łańcuchy, zębatki czy też napinacz paska rozrządu?

Konstruktorzy samochodów najczęściej wykorzystują do napędzania układu rozrządu gumowe napinacze rozrządu. Niestety jedną z najczęstszych przyczyn awarii silnika jest właśnie zerwanie paska rozrządu, co może skończyć się nieprzewidzianym postojem podczas odbywania podróży. Trwałość gumowych pasków, podobnie jak ich niezawodność, zależy bowiem od ich obsługi. Chociaż nie jest to pewne rozwiązanie, to jednak stosunkowo proste i […]

Dodano: 8 maja 2017
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej

Jak kupować części samochodowe?

Z roku na rok w naszym kraju przybywa nie tylko użytkowników samochodów, ale także coraz więcej jest na drogach samych pojazdów. Samochód wiąże się z dużą wygodą i niezależnością, jednak jego posiadanie to także pewne koszty oraz regularne wymiany niektórych części, które pod wpływem użytkowania po prostu się zużywają. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które warto […]

Dodano: 7 lutego 2017
Liczba komentarzy: 3
Czytaj dalej

Wiemy jak będzie wyglądał nowy Ford GT!

Plotki o następcy legendarnego Forda GT przewijały się w Internecie od kilku dobrych lat. Wiele wskazuje na to, że w końcu doczekaliśmy się następcy tej legendy, gdyż podczas Targów Motoryzacyjnych w Detroit zaprezentowano nowe wcielenie Forda GT.

Dodano: 17 stycznia 2015
Liczba komentarzy: 3
Czytaj dalej

Ford S-Max debiutuje w Paryżu

Podczas największego Salonu Samochodowego na świecie, który co roku odbywa się w Paryżu, amerykański koncern zaprezentował nowego Forda S-Max. Czym będzie charakteryzował się ten rodzinny van?

Dodano: 18 października 2014
Liczba komentarzy: 2
Czytaj dalej

Nowy Ford Mondeo w Polsce – znamy ceny!

Polski oddział Forda postanowił ujawnić oficjalne ceny nowego modelu Mondeo. Za podstawową wersję przyjdzie nam zapłacić co najmniej 89 tys. złotych. Co otrzymamy w zamian?

Dodano: 28 września 2014
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej

Nowy Ford Focus w Genewie

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Ford zaprezentował kolejne wcielenie jednego z najpopularniejszych ostatnimi laty samochodu osobowego – modelu Focus.

Dodano: 11 marca 2014
Liczba komentarzy: 2
Czytaj dalej

Używane części do Forda w AutoParto.pl

Internetowa giełda części samochodowych AutoParto.pl to jedyna na polskim rynku tak nowoczesna platforma ogłoszeniowo- handlowa. W ofercie AutoParto.pl znaleźć można szeroki wybór części samochodowych nowych i używanych pasujących do różnych modeli i typów samochodów marki Ford. W ofercie znajdują się części z ponad trzydziestu kategorii, w tym części oryginalne i zamienne znanych producentów.

Dodano: 20 listopada 2013
Liczba komentarzy: 5
Czytaj dalej

Ford w trosce o środowisko

Szacunek i dbałość o środowisko naturalne, z którego tak wiele czerpie człowiek, to w dzisiejszych czasach priorytet. Chcemy, aby czyste powietrze, zdrowe gleby i nieskażona roślinność towarzyszyły przyszłym pokoleniom. Tego chce również Ford, jeden z czołowych producentów samochodów.

Dodano: 30 października 2013
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej

Tourneo Courier – nowość Forda na rok 2014

Wiosną na europejskich drogach będzie można spotkać nowy model Forda. Swój debiut będzie miał kombivan segmentu B- Tourneo Courier.

Dodano: 5 października 2013
Liczba komentarzy: 2
Czytaj dalej

Technologie Forda

Z pewnością każdy kierowca przed dokonaniem zakupu swojego samochodu zastanawia się nad wyborem marki, modelu oraz nad tym, czym charakteryzować się powinno jego przyszłe auto. Przemyślenia te są jak najbardziej uzasadnione, w czasach rosnących cena paliwa staramy się wybierać przede wszystkim auta ekonomiczne i tanie w utrzymaniu. Jednak czy jest coś jeszcze na co warto […]

Dodano: 27 czerwca 2013
Liczba komentarzy: 5
Czytaj dalej