Jak wybrać odpowiedni olej silnikowy?

olejesilnikowe-sklep.pl

Każdy kierowca, który choć trochę zna się na motoryzacji, wie jak ważny jest olej silnikowy. Od niego zależy sprawność, a także wytrzymałość jednostki napędowej. Kluczową kwestią jest dobór oleju zgodnie z zaleceniami producenta. Niemniej jednak, nie oznacza to wcale, że zawsze` trzeba wybierać dokładnie ten produkt, który jest polecany w instrukcji dołączonej do pojazdu.

Co poleca Ford?

Każdy producent samochodu poleca korzystać z określonego typu olejów silnikowych. Niemniej jednak wskazania są zależne od modelu pojazdu. Rzecz w tym, iż olej powinien być dostosowany do wymagań danego silnika, natomiast co model Forda, to nieco inna jednostka napędowa.

olejesilnikowe-sklep.pl

Niezależnie od tego, jakim modelem Forda porusza się dany kierowca, powinien on zajrzeć do instrukcji pojazdu, aby zobaczyć, jakie są wskazane właściwości oleju dla danego silnika. Z instrukcji można się dowiedzieć m.in. tego, jaka powinna być lepkość oleju, czyli parametr przez wielu uważany za najważniejszy. Ponadto, powinny się w niej znajdować również informacje o pożądanych substancjach dodatkowych, niezbędnych dla sprawnej pracy danego modelu silnika.

Wskazana lepkość oleju

Oczywiście lepkość oleju powinna być taka, jaką zaleca producent pojazdu. Niemniej jednak wybierając odpowiedni olej silnikowy należy zwrócić uwagę nie tylko na to, jaka jest domyślna lepkość oleju, ale również na to, jak bardzo zmienia się ona w zależności od warunków. Oleje silnikowe są bowiem podatne na działanie niskich i wysokich temperatur, w których mogą tracić swoje właściwości. Dlatego też, aby wybrać właściwy olej, nie wystarczy ocena wskaźników liczbowych. Trzeba również zrobić rozeznanie w kwestii danego producenta oleju oraz konkretnego preparatu, który on oferuje. Dopiero mając te informacje można stwierdzić, czy lepkość danego oleju będzie względnie stałą, czy też należy się spodziewać wahań wskaźnika lepkości.

Czy trzeba kupować olej zalecany przez producenta?

Przeważnie w instrukcji do Forda znajdziemy przykładowe modele olejów, które warto wlewać do silnika danego pojazdu. Niemniej jednak konkretnie wskazania są mniej istotne od parametrów wskazanych olejów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić zamiennik wskazanego preparatu, na przykład w sklepie http://olejesilnikowe-sklep.pl/, jeżeli pod względem lepkości czy niskopyłowości nie ustępuje on olejowi, który poleca Ford. Zdarza się, że zamienniki przewyższają oryginały lub też im dorównują, a jednocześnie są zdecydowanie tańsze. Zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dobrze się rozejrzeć, aby mieć pewność wyboru najlepszego produktu, a jednocześnie nie przepłacać.

Dodano: 4 września 2019
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.